Ce gen de muzica asculti (1 Viewer)

Shaenya

New member
Регистрация
12.02.2010
Сообщения
31
Реакции
0
Баллы
0
Let's see :)

Rap/Hip Hop mostly, dar si house, rock partial
 

StupidAdvertising

New member
Регистрация
21.05.2009
Сообщения
866
Реакции
1
Баллы
0
ProFM 80's - http://stream.profm.ro:8122/80s.mp3
ProFM Rock - http://stream.profm.ro:8142/rock.mp3
In acest moment, depinde de mood :)
 
D

DrSageata

Guest
Depinde ce stare de spirit am: trance/house/old rap/new rap/rock/muzica clasica.Cam orice in afara de manele.
 
OP
OP
S

Shaenya

New member
Регистрация
12.02.2010
Сообщения
31
Реакции
0
Баллы
0
Ai un + de la mine ;)
 
D

DrSageata

Guest
Merci.:d Se spune ca in bucate/moda/muzica gusturile nu se discuta.Imi pare rau,dar manelele nu este muzica si regret ca se asculta asa mult la noi.
 

Manowar1

New member
Регистрация
10.02.2010
Сообщения
89
Реакции
0
Баллы
0
e grele lectiile de gramatica ?
 
D

DrSageata

Guest
Probabil crede ca trebuia sa scriu "manele nu sunt muzica". :) Dar manele fiind UN gen de muzica,am scris la singular.Dar ma rog...be my guest: own yourself more.
 

morfeus2

New member
Регистрация
10.10.2009
Сообщения
187
Реакции
0
Баллы
0
http://www.youtube.com/watch?v=xmnyXnU0wys gasiti toate partile daca vreti sa-i ascultati
 

Manowar1

New member
Регистрация
10.02.2010
Сообщения
89
Реакции
0
Баллы
0
1 - maneaua nu este muzica. manelele e plural toata ziua. ca nu vrei tu sa insemne plural e una .. da n-o sa schimbam acu gramatica limbii romane doar pentru tine. macar ai scris corect in engleza "own yourself more". si imi place cum ai dat-o pe aia "Probabil crede ca trebuia sa scriu "manele nu sunt muzica"". nu eu nu cred asta. si ma bucur ca nici tu nu crezi asta. macar atat :)

2 - morfy .. nu inteleg de ce nu ai observat sarcasmul .. am crezut ca e clar. ma rog. mult noroc data viitoare.

3 - on topic. muzica oldschool. anii 50-60-70-80. incepand cu anii 90 au inceput cu muzica facuta pentru bani. a scazut calitatea. ascult cam orice gen mai putin house. house mi se pare un zgomot care se repeta la infinit. eu nu consider house muzica. si unele manele sunt chiar interesante. n-o sa sustin sus si tare ca-s de rahat si nu sunt muzica. au instrumentatie interesanta. oricum mai buna ca in house. nu nu sunt manelist. dimpotriva. sunt cu rockul mai mult. dar n-o sa fiu ipocrit sa ma iau dupa turma care zice ca maneaua-i de cacat. unele piese nu sunt suparatoare. nu stiu dupa nume. si nici nu ascult de obicei. da nu ma deranjeaza daca asculta altu. e dreptul fiecaruia sa faca ce vrea.

prefer metalul anilor 80. in special heavy metalul: manowar / maiden / judas / metallica - nume de referinta. oldschool.

bafta
 
D

DrSageata

Guest
Manelele e plural,da.Eu ma gandeam la genul de muzica(la singular),probabil am facut o greseala gramaticala,nu neg.In legatura cu genurile de muzica: cum am mai spus fiecare asculta ce vrea,dar maneaua este o copie nereusita dupa muzica arabeasca/sarbeasca/greceasca,cu cel mult 2-3 idei: bani/dragoste/dusmani.A devenit un fel de viata,care sincer,imi e rusine ca face parte din viata noastra,a romanilor.Din cauza acestor tiganii(nu neaparat facute de rromi),cand te duci afara ca intelectual si zici ca esti roman,primele lucruri care le vin in minte: cersetor/hot/tigan.Nu am condamnat niciodata muzica tiganeasca pura,instrumentala(care nu este manea),care are cateva melodii interesante.In legatura cu house si ce deriva din house: trance/dnb/electro,nu cred ca ai ascultat destul si ce trebuia,iar parerea ta e subiectiva.Asculta mix seturile lui Armin van Buuren de exemplu,sa vezi ce fel imita ploaia prin muzica electronica,ala face arta,nu zgomot.In ce priveste "dupa ani 80 nu s-a facut decat muzica comerciala"
 
D

DrSageata

Guest
Continuare: eu te-as intreba: aia din anii 50-80 pe ce au cantat?Pe ochi frumosi?Elvis nu a facut muzica pentru bani?Muzica se face pentru 3 lucruri: bani/faima(fani)/sa incante o anumita sau o cat mai mare parte a publicului. Parerea mea este: o anumita muzica e buna atat timp cat te incanta.Dar daca tie iti place nu trebuie sa placa la toti.Ce conteaza este cum iti influenteaza viata/comportamentul in cele din urma.Si sincer nu am vazut manelisti exceland intelectual si sa aiba o cultura vasta.
 

Udunnome

New member
Регистрация
19.03.2010
Сообщения
258
Реакции
0
Баллы
0
de ce scrieti asa de mult intr-un singur post  :-[,manowar nici nu poti fi mai evident ce gen de muzica asculti,nush dc mai postezi,gramaticalule si inteligentule care esti,ai atitudine tipica de rocker.  :-X
 
OP
OP
S

Shaenya

New member
Регистрация
12.02.2010
Сообщения
31
Реакции
0
Баллы
0
move to flame section plox ;)
 

Udunnome

New member
Регистрация
19.03.2010
Сообщения
258
Реакции
0
Баллы
0
din partea mea nu e flame e pur si simplu o parere sincera asupra atitudinii pe care o au rockerii in general. opinia se reflecta din experiente personale atat ale mele cat si a multor altor persoane.iar un personaj cu nickul "Manowar" sa posteze ca asculta rock e pleonasm ,echivalentul unuia cu nickul Eminem sa spuna ca asculta hip-hop nu?
on topic: daca o melodie e placuta auzului atunci dc sa nu o asculti chiar daca se incadreaza intr-un gen de muzica desconsiderat
 

Manowar1

New member
Регистрация
10.02.2010
Сообщения
89
Реакции
0
Баллы
0
poate unii nu stiu ca Manowar e formatie de heavy metal. bine ca ai observat tu ca am nicku asta si ca e pleonasm. ei bine nu ascult numai rock si nu ascult numai manowar. si nu te mai lega de atitudinea rockerilor din experientele tale personale. dupa postul pe care l-ai facut stiu deja ca eu personal nu as sta la aceeasi masa cu tine. si nu ma mir daca alti rockeri ti-au dat capace in trecut. sunt destul de sigur ca le-ai meritat. nu e vorba de muzica pe care o asculti ci mai degraba de persoana. nu ma mir ca au avut atitudine negativa fata de tine alte persoane pentru ca esti cam idiot asa de fel. am ales sa stau intre rockeri spre deosebire de baietii de la coltu strazii pentru ca mi s-au parut mult mai de treaba si mai putin pusi pe scandal. evident mai sunt si exceptii .. dar dupa cum am precizat mai devreme asta tine in special de persoana .. nu de muzica pe care o asculti.

si daca ti se pare ca am o atitudine de superioritate fata de tine sa stii ca ai dreptate. chiar ma simt superior persoanei tale pt simplul fapt ca nu judec o persoana dupa stilul de muzica ascultata. oricum ai dat-o in bara cu stilul de muzica ascultat de mine. eu ascult de toate si nu judec pe altii dupa preferintele lor muzicale. daca ar fi sa judec as spune ca asculti manele. pari sa ai atitudinea de cocalar. asta e atitudinea potrivita pentru cei care asculta manele nu ? de cocalar .. pt ca asta zice lumea .... ei bine eu nu cred ca e un stereotip. eu cred ca depinde de persoana.

deci multa bafta si la cat mai multi rockeri intalniti.
 

Manowar1

New member
Регистрация
10.02.2010
Сообщения
89
Реакции
0
Баллы
0
mersi de grija pustiu'
 

morfeus2

New member
Регистрация
10.10.2009
Сообщения
187
Реакции
0
Баллы
0
Manowar сказал(а):
2 - morfy .. nu inteleg de ce nu ai observat sarcasmul .. am crezut ca e clar. ma rog. mult noroc data viitoare.
am inteles  :D   nu faceam referire la tine ci la mister sageata care spunea ]]"Mda.Cam trist.Cel putin in Romania inca se mai face carte,nu stiu pentru cat timp."[[[..........si dupa  posteaza "dar manelele nu este muzica"......apoi conform unei vechi zicale romanesti  "prostul nu e prost destul daca nu e si fudul" o da cu ]]"own yourself more"  cu toate ca sesizase si el ca gresise dar incerca sa se scoata  :D
:) acum serios vorbind  eu cred ca sageata a avut doar o exprimare mai putin fericita care i se poate intampla oricui mai ales aici pe net  deci no hard feelings mate  ;)
momentan nu prea avem retarzi in comunitatea romaneasca de aici si  ma refer la cei care mai scriu cate ceva pe forum

 

Users who are viewing this thread

Верх