8GB RAM, a klient L2. (1 Viewer)

Gawain

New member
Регистрация
17.09.2009
Сообщения
321
Реакции
0
Баллы
0

Jest to screen przedstawiaj?cy przyk?adowy crash report (wyj?ty z innego tematu).
Problem polega na tym, ?e klient L2 widzi (u?ywa) tylko 4GB RAM. Zainstalowane w komputerze mam 8gb, i liczy?em na to, ?e uda mi si? je jako? wykorzysta? dla poprawy komfortu gry, przy?pieszenia wczytywania player'?w itp.
Dlaczego L2 u?ywa tylko 4gb RAM? Czy jest to zwi?zane z tym, ?e jest to proces 32-bitowy? Je?li nie, to jaki jest pow?d tego, ?e klient nie widzi ca?o?ci?
Jaki? spos?b na wykorzystanie ca?o?ci?
PC specs:

 

Markra

New member
Регистрация
12.06.2011
Сообщения
14
Реакции
0
Баллы
0
dokladnie jak piszesz. proces 32 bitowy. silnik gry jest juz niemlody i nic nie poradzisz
 

Tazman

New member
Регистрация
13.03.2011
Сообщения
513
Реакции
0
Баллы
0
pro сказал(а):
czy 4 gb czy 60 gb, roznicy nie odczujesz bo klient i tak wiecej niz 1gb nie wezmie, zwieksz cache w l2.ini, daje sporego boosta dla l2 ( wczytywanie terenu playerow npc itd )
ja odczulem kolosalna roznice przechodzac z 2gb na 8gb
 
OP
OP
Gawain

Gawain

New member
Регистрация
17.09.2009
Сообщения
321
Реакции
0
Баллы
0
Chodzi o to, ze Crash Report pokazuje, ?e klient korzysta tylko z 4gb.
R?nice odczu?e? bo i ja kiedys odczu?em przechodzac z 2 do 4 :p
pro сказал(а):
zwieksz cache w l2.ini, daje sporego boosta dla l2 ( wczytywanie terenu playerow npc itd )
Jakie? zmienione l2.ini moglbys moze tu wrzucic? Ja zielony jestem w tych sprawach :[
 

50c

New member
Регистрация
12.07.2011
Сообщения
209
Реакции
0
Баллы
0
Nie odczulem roznicy przechodzac z 2 na 4 (3.25win xp) grajac na 1 oknie, jeden plus to taki ze mozesz odpalic wiecej okien
pro сказал(а):
jaka karte graficzna masz ile ramu w niej
karta nie ma nic do rzeczy
 

50c

New member
Регистрация
12.07.2011
Сообщения
209
Реакции
0
Баллы
0
pro сказал(а):
50c сказал(а):
Nie odczulem roznicy przechodzac z 2 na 4 (3.25win xp) grajac na 1 oknie, jeden plus to taki ze mozesz odpalic wiecej okien
pro сказал(а):
jaka karte graficzna masz ile ramu w niej
karta nie ma nic do rzeczy
Ma wiecej do rzeczy niz tobie sie wydaje, jak masz dobra karte mozesz sobie ustawic 768 mb cache w ini, effekt, 1 fps - 15 fps na mass pvp ;]
Zaraz obczaje tego l2.ini anyway bez zadnych modyfikacji jedyna roznica fps pomiedzy bartonem xp 3ghz i gf 2mx i drugim kompem z x2 6000+ 3ghz i radeonem hd4870 wynika z wydajniejszego procesora, nie karty graficznej.
 

50c

New member
Регистрация
12.07.2011
Сообщения
209
Реакции
0
Баллы
0
CacheSizeMegs? na ile ustawic? :D
 

Arcain

New member
Регистрация
21.12.2009
Сообщения
470
Реакции
0
Баллы
0
Jedyne co realnie zwieksza komfort gry w L2 to poza wysokim taktowaniem procesora, zainstalowanie jej na SSD, badz przerzucenie na ramdysk, ale tu 8GB ramu to zdecydowanie za malo zeby pomiescic aktualnego klienta. Ba, nawet samo to, ze wg. crash errora gra widzi 4GB dostepnego RAMu w zaden sposob nie swiadczy o tym, ze jest on uzywany. Standardowo, dla 32 bitowych procesow ilosc RAMu ograniczana jest do 2GB a i tego L2 nie wykorzystuje. Limit ten mozna zmienic za pomoca CFF Explorera, ale zuzycia powyzej 2GB ramu przez pojedynczego klienta nigdy nie zauwazylem. Zabawy z .ini co prawda troche pomagaja, ale gra potrafi sie czesciej sypac wywalajac ladne out of memory po kilku godzinach.
 
OP
OP
Gawain

Gawain

New member
Регистрация
17.09.2009
Сообщения
321
Реакции
0
Баллы
0
pro сказал(а):
jaka karte graficzna masz ile ramu w niej
Gainward Geforce GTX260 896MB, golden sample.
Info o karcie
Karte planowalem zmienic na Wiedzmina2 ale wszystko smigalo na wysokich detalach, wiec zostala. :)
Zastanawialem sie tez nad SSD, ale troche spory wydatek i narazie komputer raczej dobrze sobie radzil w programach graficznych, grach itp.
 

Arcain

New member
Регистрация
21.12.2009
Сообщения
470
Реакции
0
Баллы
0
W L2 SSD daje naprawde sporo, nie ma juz scinek po zalogowaniu gdzies w miejscie gdzie wokol pelno ludzi, NPC i gracze pojawiaja sie zdecydowanie szybsciej, wszelkie teleporty sa w praktycznie natychmiastowe, sama gra odpala sie tez zdecydowanie krocej. Do Wiedzmina tez sie moze przydac, bo wiem, ze niektorzy narzekali na wolno doladowujace sie tekstury przy przejsciach miedzy obszarami. Na SSD praktycznie tego nie widac. Wydatek spory to fakt ale do komfortowej gry w wszelkie gry MMO warto.
 

Tazman

New member
Регистрация
13.03.2011
Сообщения
513
Реакции
0
Баллы
0
Arcain сказал(а):
W L2 SSD daje naprawde sporo, nie ma juz scinek po zalogowaniu gdzies w miejscie gdzie wokol pelno ludzi, NPC i gracze pojawiaja sie zdecydowanie szybsciej, wszelkie teleporty sa w praktycznie natychmiastowe, sama gra odpala sie tez zdecydowanie krocej. Do Wiedzmina tez sie moze przydac, bo wiem, ze niektorzy narzekali na wolno doladowujace sie tekstury przy przejsciach miedzy obszarami. Na SSD praktycznie tego nie widac. Wydatek spory to fakt ale do komfortowej gry w wszelkie gry MMO warto.
a ja nie widze najmniejszej roznicy grajac w l2 na dysku ssd czy na zwyklym sata, niedlugo powiem jaka roznica bedzie przy zmianie procesora z e8400 na i5-2500k.
 

50c

New member
Регистрация
12.07.2011
Сообщения
209
Реакции
0
Баллы
0
CacheSizeMegs: 512 (100% pamięci karty)
13% z 512mb użytego ramu na grafice
l2 proces 800mb po 10 min w aden
10fps an full delatach 1366/768
gpu load 19% (temp 33*) dla przykladu po 10min w furmarku mam 60* przy obciazeniu 100%
cpu load 80-90%

jak widac ram na grafice nijak sie ma do wydajnosci, w ogole ilosc pamieci na karcie to ostatnia rzecz na ktora zwraca sie uwage, jak sie zaopatrze w nowy cpu cooler i zrobie oc do 3,6ghz to zrobie update posta
 

50c

New member
Регистрация
12.07.2011
Сообщения
209
Реакции
0
Баллы
0
dziwne rzeczy, 1 fps to ja nie mialem nawet na starym kompie, i taki boost z 1 do 15, anyway u mnie to nie dziala
 

kornez

New member
Регистрация
08.09.2010
Сообщения
203
Реакции
0
Баллы
0
to cache z l2.ini dotyczy normalnego ramu, ilość gpu ramu używana przez l2 jest stała.
 

50c

New member
Регистрация
12.07.2011
Сообщения
209
Реакции
0
Баллы
0
Cos miales zle ustawione

1 komp z bartonem 3ghz i gf 2 (10letni sprzet) na wracie nie pamietam abym mial1 fps kiedykolwiek
2 komp przed upgradem mial athlona 64 3000+ 2ghz i na poczatku radka hd3650, po zmianie na gf 8800gt nawet teraz jest dosc mocna karta nie bylo roznicy, po upgrade do x2 6000+ byl przyrost i to nawet spory za sprawda wydajniejszego procka, po zakupie hd4870 miesiac temu rownie 0 przyrostu w l2, w testach radek jest o ponad 50% szybszy od gf.
Jak juz pisalem we wrzesniu kupie nowe chlodzenie to wezme sie za oc procka, na 3.6ghz powinienem zobaczyc spora roznice, aktualnie na low 1366/768 jakies 5 fps na mass pvp, ewidentnie kuleje procesor czego dowodem jest wiekszy fps w aden gdzie jest wiecej ludzi ale za to praktycznie nic sie nie dzieje.
 

kornez

New member
Регистрация
08.09.2010
Сообщения
203
Реакции
0
Баллы
0
niestety znowu mam racje więc nie rejdżuj plz.

CacheSizeMegs w silniku unreala 2 i 2.5 dotyczy ilości ramu (nie gpu ramu) który jest przeznaczony na modele/textury/etc, dopiero z niego pobierany jest przez karte graficznia i tam przechowywany, przy czym nigdy nie wykorzystasz całej pamięci karty. Mniej doczytow, więcej zajebanego ramu - nijak ma się to do fpsów, chyba że miałeś ustawione pierwonie 5mb ;D
 

bigflay

New member
Регистрация
03.01.2011
Сообщения
134
Реакции
0
Баллы
0
Tazman сказал(а):
a ja nie widze najmniejszej roznicy grajac w l2 na dysku ssd czy na zwyklym sata, niedlugo powiem jaka roznica bedzie przy zmianie procesora z e8400 na i5-2500k.
kiedy i jakiego ty ssd uzywales    o_O    ze  nie ma roznicy 
 

Arcain

New member
Регистрация
21.12.2009
Сообщения
470
Реакции
0
Баллы
0
pro сказал(а):
50c сказал(а):
dziwne rzeczy, 1 fps to ja nie mialem nawet na starym kompie, i taki boost z 1 do 15, anyway u mnie to nie dziala
1fps na quad core 3.6 ghx 2x gtx 285 sli, 4 gb ram, klient zwyczajnie sie zamulil po 2-3 tp na toi 13
TOI to specyficzne miejsce i generalnie skopana lokacja, ktora jest w stanie zamulic wszystko przy duzym tloku. Podobnie jest z HB, freezem co okolo godzine i stopniowym spadkiem wydajnosci, gdzie niezaleznie od sprzetu i optymalizacji w .ini i tak jedynie restart klienta pomaga.
 
OP
OP
Gawain

Gawain

New member
Регистрация
17.09.2009
Сообщения
321
Реакции
0
Баллы
0
pro сказал(а):
http://www.sendspace.pl/file/f00b6667a2dda67892cafd6
Tu masz 256 cache, potestuj sobie na hb i aden
Dzieki.
W aden raczej wyrazny wzrost szybkosci wczytywania sklepow/playerow. Wczesniej 8-12fps przy bieganiu po aden z full sklepami, teraz 10-20. :)
 

Users who are viewing this thread

Верх