Ce mai face lumea? (1 Viewer)

Chr1s

New member
Регистрация
22.05.2010
Сообщения
65
Реакции
0
Баллы
0
Baaaaa..........WTB Demon Dagger Craft  :-[ :-X
 

Zetweed

New member
Регистрация
03.10.2010
Сообщения
19
Реакции
0
Баллы
0
Caut un clan in colorac sa am cu cine juca.............
 

GIXI

New member
Регистрация
12.10.2010
Сообщения
75
Реакции
0
Баллы
0
ba eu vad cam 10 k voturi.. or fi pe bune, sau boxuri ;D

ar fi ceva sa fie 10 k popor la deschidere, crapa serveru. cat o fi max de playeri ? 10 k deja e revolutie !
 

StupidAdvertising

New member
Регистрация
21.05.2009
Сообщения
866
Реакции
1
Баллы
0
Serveru va avea o limita de 8000. Banuiesc ca vor fi in jur de 5k la inceput, poate chiar mai mult. Si din ce config are, ar trebui sa tina bine. Doua procuri cu 12 core-uri si SSD-uri RUP. Dar ramane de vazut
 

kokos1

New member
Регистрация
07.01.2010
Сообщения
18
Реакции
0
Баллы
0
ma indoiesc ca cineva ar fi folosit proxy sa voteze de mai multe ori pentru asa ceva .nu ar avea rost ..dar cine stie , socati sunt fara numar
 

GIXI

New member
Регистрация
12.10.2010
Сообщения
75
Реакции
0
Баллы
0
am fost la deschiderea arion-ului . vreo 4k doar . o-ri-bil! lag de la server foarte mare! hai lag ca lag, dar mass disconect la greu,plus prapaditu ala de ddos ! si cica au bagat aiurea un system, ca daca tot spamai ca nebunu logarea, te vedea ca ddos, si-tzi taia macaroana, au patzit-o multzi ! sigur o sa fie si aci ddos . sper ca reputatzia rpg-ului de a fi cei mai buni de pe piatza la ora actuala sa se reflecte in rapiditatea rezolvarii problemelor la start.

ps- alora care o sa faca ddos la rpg, le doresc sa fie f*TUtzi in cuar de un negru statut la parnae 3 ani !



le- baho, de ce limita aia ?
 

kokos1

New member
Регистрация
07.01.2010
Сообщения
18
Реакции
0
Баллы
0
in primele zile o sa fie probleme de logare si atacuri ddos o sa fie mai mult ca sigur . so parole cat mai scurte si enter enter :))
 

StupidAdvertising

New member
Регистрация
21.05.2009
Сообщения
866
Реакции
1
Баллы
0
RPG nu au avut probleme de logare decat cand a fost floodat login serveru, adica vreo 2-3 ore la inceputul lui x5.
Am jucat pe x5 la inceput, a avut un maxim de 4900 si ceva online (verificat cu l2net, ca pe site arata 6k+) si a mers surprinzator de bine. Era doar un foarte mic item lag, de mai putin de 1 secunda. Dar la mai putin de o zi a inceput DDoS-ul si timp de 1 saptamana a mers groaznic. Dar au rezolvat problema si a mers divin dupa, mai ales de cand au mutat serverele in datacenterul din Germania.
Iar acum, sunt sigur ca sunt mult mai bine pregatiti. Apropo, serverele RPG au o limita de 5k dar asta nou va avea 8k datorita hardware-ului imbunatatit.

24 core-uri + SSD-uri + nu stiu cat ram ca nu au zis dar cred ca sunt 32gb = ownage :-*
 

Manowar1

New member
Регистрация
10.02.2010
Сообщения
89
Реакции
0
Баллы
0
cand s-a lansat 5x au avut online undeva la vreo 7 mii de jucatori. banuiesc ca unii erau cu boxul dupa ei dar totusi e un numar impresionant. si pe serverul nou s-au anuntat multe clanuri si e destul de asteptat. deci se presupune ca o sa fie ceva :) singura problema e ca mai avem destu de asteptat pana atunci :p
 

Wimi

New member
Регистрация
10.10.2010
Сообщения
63
Реакции
0
Баллы
0
Sã se audã-n toatã țara,
Sã se audã peste glob!
er pe ge club
www.rpg-club.org

found it on a site :)
 

xtln

New member
Регистрация
14.12.2009
Сообщения
65
Реакции
0
Баллы
0
http://www.youtube.com/watch?v=W_GPGXT9EBQ


http://www.youtube.com/watch?v=gVOeXU8NJ6M&feature=related
 

GIXI

New member
Регистрация
12.10.2010
Сообщения
75
Реакции
0
Баллы
0
hai si pana la urma ce caractere s-au schimbat in gf ? eu tot dwarf joc, altceva nu prea ma bag, ca nu prea stiu, si decat sa ma-njure tot party-u ca dau bufe aiurea sau dau heal la frenzy, mai bine dwarf ! bishintza in giran! si cu spoileru bag level ! ca tare sunt iubitzi am vazut pentru hb . ce cade in hb la spoil, de cautau totzi spoiler in party pt hb ?
 

haart

New member
Регистрация
30.08.2009
Сообщения
80
Реакции
0
Баллы
0
ews la chimera of darkness
 

GIXI

New member
Регистрация
12.10.2010
Сообщения
75
Реакции
0
Баллы
0
ms


doamne-ajuta pana pe 15 nov. !

la ce ora o fi deschiderea ? ar fi buna o ora mai cucu, pe la pranz, cand toata lumea e la munca/scoala . sa vedem care e mai nolifer atunci muhahhahaha.

deja cand am vazut anuntzu mi-am luat liber de pe-acum pt 15 nov . zic ca stiu eu sigur ca-am sa fiu bolnav in z
 

kokos1

New member
Регистрация
07.01.2010
Сообщения
18
Реакции
0
Баллы
0
probabil o sa fie seara pe la 9-10 ora noastra .parca asa a inceput si 5x daca nu ma insel
 

StupidAdvertising

New member
Регистрация
21.05.2009
Сообщения
866
Реакции
1
Баллы
0
Semi ro? Adica sa aibe romani in ele? Sau o cantitate substantiala?
Ca romani sunt prin toate clanurile. Oricum, in afara de dex, nu cunosc clanuri internationale total romani sau partial, in afara de MR. Da, a fost "TO" aici dar decat sa vada si ei cum merge treaba, in rest ...
 

haart

New member
Регистрация
30.08.2009
Сообщения
80
Реакции
0
Баллы
0
vine CrimeINC
cel putin asa se pare, dupa topicul asta https://forumen.rpg-club.net/index.php?topic=8427.0
 

DeathRow

New member
Регистрация
03.09.2010
Сообщения
23
Реакции
0
Баллы
0
ce face lumea?
lumea recruteaza ptr x15

https://forumen.rpg-club.net/index.php/topic,8735.0.html
 

byonicle

New member
Регистрация
18.12.2010
Сообщения
1
Реакции
0
Баллы
0
sal la toata lumea. am si eu o intrebare cine ma poate ajuta. vreau sa transfer un caracter si am inteels ca trebuie 250 rur. cum se poate dona pt rur si cat costa stie cineva? dati un reply va rog.
 

Users who are viewing this thread

Верх